Wracamy wkrótce.
Masz pytanie? Zadzwoń!
zarezerwuj miejsce dla siebie! wróć

Maciej Borowiak

współwłaściciel i Lider ds. Rozwoju firmy Brewa

Po pierwsze jestem przekonany, że każdy może być prosumentem, czyli jednocześnie konsumentem i producentem energii pozyskiwanej w oparciu o naturalne i odnawialne zasoby. Moim życiowym celem, tzw. BHAGiem jest zbudowanie całkowicie samowystarczalnego osiedla, które nie będzie tylko sypialnią, ale będzie miejscem, gdzie ludzie mieszkają, wychowują dzieci, budują społeczność.

Cywilizacja Majów przetrwała 1800 lat. Za jej upadek odpowiada 5 czynników: susza, nierówności społeczne, osłabienie partnerów handlowych, epidemia oraz degradacja środowiska. Świat jaki dzisiaj znamy – pokoju, dobrobytu, dostatku – bardzo mocno się zmieni, ze względu na nasze linearne, a nie odnawialne korzystanie z dostępnych zasobów. Musimy szukać miejsc, gdzie będziemy czuli się bezpieczni i niezależni.

Brewa jest budowana w oparciu o doświadczenia wyniesione z wielu branż, w których pracowałem i o autorską kulturę, organizacyjną – samozarządzania. Wierzę, że firma to ludzie, a nie excel. Codziennie udowadniamy, że można budować zyskowne firmy bez planów sprzedażowych, negatywnej motywacji, a w oparciu o zaufanie, transparentność i wspólne cele